Do not disturb!

My fashion:

Hat: Amazon Fashion
Sunglasses: Dolce&Gabbana 
Bikini: Sweaty Rocks
Swan:  Swim Line

Another great thing about living in a hot climate is that there are not only beaches to enjoy but also pools everywhere. Nowadays the semi-private pool vs crowded beach (especially on the weekend) feels much safer. I love both. I have a beach mood and pool mood days. Pools are great for do not disturb mode!
Here check how to have a fabulous pool day!
The thing I love the most about the pool is that I can have fun on floats. I just love love love floats. My favorite one so far is my big comfy and cute swan. Nothing better than distressing and just floating on the water ( without drifting off to Cuba) and getting some vitamin D.
With my Do not disturb hat I can just completely relax and recharge and enjoy the moment.
Flamingos and Swans are friends, right? and what about people and iguanas?
I feel really fun in my cute retro-inspired bathing suit. It covers all the right places and it’s fun and colorful. Weekend pool sesh done!
Extra bonus! Sometimes when I am floating my little green friends come to check on me.
xoxo
Patinka
Kolejną wielką zaletą życia w gorącym klimacie jest to, że są tu wszędzie nie tylko plaże, ale także baseny. Obecnie półprywatny basen kontra zatłoczona plaża (szczególnie w weekendy) jest znacznie bezpieczniejszy. Kocham i to i to. Mam dni kiedy wolę plaże i nastrój na basen. Sprawdź tutaj, jak spędzić wspaniały dzień na basenie!
Najbardziej podoba mi się w basenie, że mogę się dobrze bawić na floaties. Po prostu uwielbiam. Jak dotąd moim ulubionym jest mój duży wygodny i słodki łabądź. Nic lepszego niż spokojne i relaksujące unoszenie się na wodzie (bez odpłynięcia na Kubę) i ładowanie się witaminką D. W czapce „Nie przeszkadzać” mogę całkowicie się zrelaksować, naładować i cieszyć się chwilą bez nikogo. Flamingi i łabędzie są przyjaciółmi, prawda? A ludzie i iguany?
Czuję się naprawdę dobrze w moim uroczym kostiumie kąpielowym inspirowanym stylem retro. Obejmuje wszystkie właściwe miejsca i jest zabawny i kolorowy. Sesja  weekendowa na basenie zaliczona!Baterie na cały tydzień naładowane. Dodatkowy bonusik! Czasami, kiedy pływam, moi mali zieloni przyjaciele przychodzą mi dotrzymać towarzystwa.
buziaki
Patinka

 

 

 

 

xoxo Patinka