What to do during quarantine and not to go crazy?

We are all in it. This new reality hit everyone hard no matter where you live, the virus is changing our lives. I do admit I live in a beautiful country and I am one of not that many who can see the beauty just through my window, and I am very blessed and grateful, but believe me, no matter what the new reality hurts. I am having a hard time myself to find myself in this new reality. The most important thing is to take one day at the time and stay healthy and safe.
I am warning the blog is not for mothers who have little kids, I know you have no extra time. Or people who are working during this pandemic. It’s for people who work from home and suddenly got stranded home during the lockdown and quarantine and are trying to survive this time.
For those who can’t be in isolation and need to work and risk their lives every day I will be forever grateful and I admire you deeply.
I have hit a few stages from denial, bursts of organizational ideas to absolute lack of energy. I know that some people are using this isolation to brush up on their skills, rebrand their businesses or to be very creative. Surprisingly even for myself, for someone who is always on a next project and can’t keep still,  I am just taking one day at the time. And have absolutely no plan or list to do. I focus on family and myself. And I have absolutely no plan or list to do. Shocker for a list-maker and someone who always has a plan.
For those who like me are just trying to live through this here are some of my simple ideas on how not to go crazy.
 1. Eat healthy. Well, easy right?ha ha  At least try to keep it a bit under control. It is also not a time to be picky or we have not that many options ( I try to shop less than once 7-10 days) Eat something healthy every day. The easiest for me it’s breakfast to keep me a bit more energized and get some vitamins in. Make your meal fun and easy so you don’t get discouraged easily. Overnight oatmeal with fruits it’s the easiest or a smoothie where you could also sprinkle some of your supplements and spices ( I add powdered collagen and turmeric in mine)  I also snack and don’t follow the diet how I used to. I think we all deserve some spoiling and guilty pleasures,  don’t bit yourself up. I know I was but I just decided to let go…
 2. Recipe for your overnight oatmeal First Add Oats to your container of choice and pour in milk. Layer Greek yogurt, chia seeds or nuts and mixed fruit and berries. Refrigerate overnight and enjoy in the morning!
 3. Pray. Meditate. Relax. I do all three of them. They keep me sane and help me calm my mind and heart. Find a quiet place in your home. It could be your bed, balcony any place that you love and it’s quiet. ( It could be a good time for a little project to set up your space- blanket, yoga mat, candles, scents, essential oils and voila!) No matter what your religion or beliefs are. You need to relax and calm your brain and soul. Do it in your own way, there is no right or wrong, you could also use guided meditations and online prayers. Youtube is like a treasure chest of meditations.
 4. Exercise. Do your exercise of choice, not everybody is a bodybuilder or a handstand yogi. It needs to make you feel good and move your body. I choose yoga even though I am not very great at it but makes me happy and gives me satisfaction.
 5. Get dressed. I have nothing against comfy or sexy pajamas but they put a different dynamic on your day. Get dressed for yourself, for your family and for the sake of normality. Dress something comfy and cute use colors. Believe me, it helps.
 6. Get some fresh air. I am lucky I have a balcony and a bit of a lawn in front of my building. If you don’t have a place. Open your window and breathe deeply and count your blessings even though it feels really horrible nowadays, believe me, there are so many things we should be thankful for.
 7. Read. Not only on social media. It could be depressing or annoying.  I know you have a list of books that have been waiting forever, now is the time. You just need to push yourself. If you don’t like to read, opt for audiobooks. If you do – kindle unlimited will take care of you.
 8. Pamper yourself. If you are like me and rarely get to do the full pamper day now it’s time. Get to your hoarded skincare that you always wanted to try or kept for a special spa day. Or you could do some DIY skincare or masks.  Whatever you do!  do not forget to take care of your neck and cleavage too! They are as important as the face or maybe even more. I chose a green mud mask I got as a gift and in this case, social distancing was advised you do not want to scare people! Since oatmeal was for breakfast then it could also be good for your mask 😛 Make the mask: Stir together equal parts plain cooked oatmeal, plain full-fat yogurt, and honey. About 1 teaspoon of each is enough for a mask. Spread evenly over your face and leave on for 15 to 20 minutes. Wash off with warm water.
 9. Take one day at the time. Stay safe and healthy…

 

Like I said I am lucky to live in this beautiful country and it makes it a bit easier but this is a crazy time and we need to deal with it the best we can. Good luck to all of you <3
to be continued..
xoxo
Patinka

 

Wszyscy jesteśmy w tym razem. Ta nowa rzeczywistość dotknęła wszystkich mocno, bez względu na to, gdzie mieszkasz, wirus zmienia nasze życie. Przyznaję, że mieszkam w pięknym kraju i jestem szczęściarą, która ma przepiękny widok za oknem, ale wierzcie mi bez względu na to, nowa rzeczywistość jest ciężka. Trudno mi  się w niej odnaleźć. Najważniejsze jest,  zachować zdrowie i bezpieczeństwo, i starać się przetrwać co przynosi każdy dzień.
Ostrzegam, że wpis ten nie jest przeznaczony dla matek, które mają małe dzieci. Wiem, że nie macie dodatkowego czasu. Lub ludzi, którzy pracują podczas tej pandemii. To jest dla ludzi, którzy pracują z domu i nagle utknęli w domu i próbują przetrwać tą nową sytuację.
Tym, którzy nie mogą być w izolacji i muszą codziennie pracować i ryzykować życiem dla naszego dobra, będę na zawsze wdzięczna i głęboko Was podziwiam.
Przeszłam kilka etapów od zaprzeczania, wybuchów pomysłów organizacyjnych, do absolutnego braku energii. Wiem, że niektórzy ludzie używają tej izolacji do doskonalenia swoich umiejętności, rebrandingu swoich firm lub bycia bardzo kreatywnym. Zaskakujące, nawet dla mnie, dla kogoś, kto zawsze pracuje nad kolejnym projektem i nie może się zatrzymać, nie robię nic z tych rzeczy w tym czasie. Skupiam sie na rodzinie i na sobie. I nie mam absolutnie żadnego planu ani listy do zrobienia. Szok. Bo ja uwielbiam robić listy i planować.

Dla tych, którzy mają podobnie i  starają się przetrwać, oto niektóre z moich prostych pomysłów, jak nie oszaleć.

 1. Jedz zdrowo. Cóż, łatwe prawda?Haha. Postaraj się to nieco kontrolować. Nie jest to również czas na wybredność lub nie mamy zbyt wielu opcji (staram się robić zakupy mniej niż raz 7-10 dni) Codziennie jedz coś zdrowego. Dla mnie najłatwiejsze jest śniadanie, które dodaje mi energii i dodaje witamin. Spraw, by Twój posiłek był przyjemny i łatwy, aby nie zniechęcić się tak łatwo. Nocne płatki owsiane z owocami to najłatwiejszy z najłatwiejszych sbosobów na fajne i zdrowe śniadanie lub koktajl, do którego można również dosypać niektóre swoje suplementy i przyprawy (dodaję sproszkowany kolagen i kurkumę). Dojadam i nie przestrzegam diety, jak to kiedyś robiłam. Myślę, że wszyscy zasługujemy na to i drobne przyjemności, nie gryź się z tym. Ja już przestałam się ostro oceniać…
 2. Przepis na nocną owsiankę Najpierw dodaj płatki do wybranego pojemnika i wlej mleko. dodaj wartwy jogurtu greckiego, nasiona chia lub orzechy oraz mieszane owoce i jagody. Włóż do lodówki na noc i ciesz się rano!
 3. Modl się. Medytuj. Zrelaksuj się. Ja łączę wszystkie trzy. Utrzymują mnie przy zdrowych zmysłach i pomagają mi uspokoić umysł i serce. Znajdź spokojne miejsce w domu. To może być twoje łóżko, balkon w dowolne miejsce, które kochasz i jest cicho. (Może to być dobry czas na mały projekt, aby wystarczy koc, mata do jogi, świece, zapachy, olejki eteryczne i voila!) Bez względu religiępotrzebujesz takiej chwilii. Musisz się zrelaksować i uspokoić swój mózg i duszę. Zrób to na swój własny sposób, nie ma dobrychani złych sposobów, możesz również użyć medytacji z przewodnikiem i internetowych modlitw. Youtube jest skarbnicą z takimi filmikami.
 4. Ćwicz. Wybierz ćwiczenia które lubisz, nie każdy jest kulturystą lub joginem który chodzi na rękach. Ćwiczenia mają poprawiać samopoczucie i poruszać ciałem. Ja wybieram jogę, chociaż nie jestem w tym bardzo dobra, ale joga sprawia, że ​​jestem szczęśliwa i daje mi satysfakcję.
 5. Ubierz się. Nie mam nic przeciwko wygodnej lub seksownej piżamie, ale piżama wprowadza inną dynamikę w twoim dniu. Ubieraj się dla siebie, dla swojej rodziny i dla normalności. Ubierz coś wygodnego i uroczego najlepiej kolory. Uwierz mi, to pomaga. A jeśli chcesz się poczuć jeszcze lepiej nałóż błyszczyk lub szminkę. To naprawdę zmienia nastrój!
 6. Nabierz świeżego powietrza. Mam szczęście, że mam balkon i trawnik przed moim budynkiem z widokiem na plażę. Jeśli nie masz żadnego takiego miejsca. Otwórz okno i oddychaj głęboko i licz swoje błogosławieństwa, mimo że w dzisiejszych czasach jest to naprawdę trudne, uwierz mi, jest tyle rzeczy, za które powinniśmy być wdzięczni.
 7. Czytaj. Nie tylko posty w mediach społecznościowych. Może to być przygnębiające lub denerwujące. Wiem, że masz listę książek, które czekały wiecznie, teraz jest na nie czas. Musisz się tylko popchnąć. Jeśli nie lubisz czytać, wybierz audiobooki. Jeśli lubisz – kindle unlimited zaopiekuje się tobą.lub w polsce Empik daje abonament za darmo na 2 miesiące.
 8. Zrób sobie domowe spa. Jeśli tak jak ja, rzadko kiedy robisz sobie pełny dzień rozpieszczania, nadszedł na to czas. Dobierz się do nagromadzonych kosmetyków do pielęgnacji skóry, które zawsze chciałaś wypróbować lub zachować na specjalny dzień. Lub możesz sama zrobić naturalny kosmetyk z tego co masz w kuchni. Cokolwiek robisz! nie zapomnij też zadbać o szyję i dekolt! Są tak samo ważne jak twarz, a może nawet bardziej. Wybrałam maskę z zielonej glinki, którą dostałam w prezencie. Social distancing wskazany kiedy masz na sobie maskę, żeby nikt z ludzi w Twoim otoczeniu się nie wystraszył 😛  Skoro na śniadanie owsianka to i na maskę. Przepis: wymieszaj równe części owsianki, zwykłego pełnotłustego jogurtu i miodu. Około 1 łyżeczki każdego wystarczy na maskę. Rozprowadź równomiernie na twarzy i pozostaw na 15 do 20 minut. Zmyć ciepłą wodą.
 9. Zyj z dnia na dzień! dbaj o siebie i bliskich!

Tak jak wspominałam, mam szczęście mieszkać w tym pięknym kraju i to sprawia, że jest trochę łatwiej, ale jest to szalony czas i musimy sobie z tym poradzić jak najlepiej. Powodzenia wszystkim <3

Ciąg dalszy nastąpi….

buziaczki
Patinka

 

 

xoxo Patinka