Natural infinity pool

Puerto Rico is full of natural wonders. Natural Infinity pool is one of the hottest and one of the most difficult spots to get to. I was finally able to check it off my bucket list.

I was able to go with Spotinpr (book your trip now!) tour…well go it’s an understatement. I hiked, climbed and crawled for 6 hours but itwas sooo worth it. Please don’t do it on your own the trail is very difficult and you need a certified tour guide who will help you and literally catch you if you fall. The tour is very affordable and you get professional guidance.

Naguabo Natural Infinity Pool is located near Naguabo, East Region, Puerto Rico that features a river and is only recommended for very experienced adventurers. This trail is about 2 to 2.5 hrs to get to the infinity pool. You HAVE to be prepared for hiking, climbing a rope and high peaks. Prepare yourself not only mentally and physically ( very hot and tiring) but also have appropriate shoes, clothing, and enough water and food.  If you are afraid of heights this is not for you. After you get to the stairs you have to climb rocks.  It is not a TRIP FOR EVERYONE but you can do it. I consider myself a semi-fit person and it was hard but it was worth it. Almost 7 hrs total I call it the most difficult trip I have done so far but to be able to just chill at the edge of the waterfall priceless.

 The famous Natural Infinity Pool Instagram shot. There are great views along the way and amazing checkpoints like climbing a rope near a hut or crossing the bridge-dam or climbing a metal ladder. There are a few waterfalls you can also see on the way and take time to cool off and regenerate. Definitely worth it!

xoxo
Patinka

Puerto Rico jest pełne cudów natury. Naturalny basen Infinity jest jednym z najgorętszych i najtrudniejszych miejsc do zdobycia. W końcu mogłam zaliczyć tą atrakcję.

Udało mi się wyruszyć w trasę z firmą Spotin … no cóż, trasa to mało powiedziane. Szłam, turlałam się, wspinałam przez 6 godzin, ale było warto. Nie rób tego na własną rękę. Szlak jest bardzo trudny i potrzebujesz certyfikowanego przewodnika, który pomoże Ci i dosłownie złapie Cię, jeśli upadniesz. Wycieczka jest bardzo przystępna, a otrzymasz profesjonalną opiekę.

Naguabo Natural Infinity Pool znajduje się w pobliżu Naguabo, we wschodnim reionie, Puerto Rico nad rzeką i jest zalecany tylko dla bardzo doświadczonych poszukiwaczy przygód. Ten szlak trwa około 2 do 2,5 godziny w jedną stronę, aby dostać się do “ naturalnego basenu bez krawędzi”.

Musisz być przygotowany na wędrówkę, wspinaczkę po linie i wysokie szczyty. Przygotuj się nie tylko psychicznie i fizycznie (jest bardzo gorąco i męcząco), ale także dysponuj odpowiednimi butami, odzieżą i wystarczającą ilością wody i jedzenia. Jeśli boisz się wysokości, nie jest to dla ciebie. Po wejściu na schody musisz wspinać się po skałach. To nie jest WYCIECZKA DLA KAŻDEGO, ale możesz to zrobić. Ja uważam się za osobę w średniej formie i raczej amatorką i było ciężko, ale było warto i dałam radę. Prawie 7 godzin w sumie oceniam to najtrudniejszą podróżą, jaką do tej pory zrobiłam, ale kto może powiedzieć, że mógł sie po prostu schłodzić się na skraju wodospadu? Bezcenne.

Słynne zdjecie na Instagrama w basenie bez krawędzi. Po drodze są wspaniałe widoki i niesamowite punkty, takie jak wspinaczka po linie w pobliżu chaty lub przekraczanie zapory lub wspinanie się po metalowej drabinie. Jest kilka wodospadów, które możesz zobaczyć również po drodze i poświęć trochę czasu na ochłodzenie się i regenerację. Na pewno warto!

buziaki
Patinka

 

 

 

 

 

 

xoxo Patinka