Welcome to Puerto Rico where the Summer never ends and fashion is unique, sexy and fun!

 

 

My fashion:
Dress: Ana Maria Mariana
Earrings: Amazonas Acessorios PR

Pictures: Peedee Visuals

 

 Welcome to Puerto Rico where every corner screams beauty, the Summer never ends and fashion is  unique, sexy and fun. Designers in Puerto Rico know how to make you stand out and look feminine.

I love local designers in Puerto Rico. Ana Maria Mariana is a ready-to-wear designer label manufactured in Puerto Rico by local designer Ana Maria Cadenas. Ana María creates versatile sustainable fashion that is meant to be worn from day to night and definitely more than once. Click here to see me wearing more of her collection. Wearing Ana Maria Mariana dresses you won’t walk through the streets or any party unnoticed. You will be a show stopper. For me this is a best combination red hair, green sparkly dress and the ocean blue background…literally. The fun tassel earrings from Amazona Accessorios are like cherry on top. The accessories line is a perfect addition for every woman who likes to add style and meaning to her looks.   There is nothing better than a natural backdrop and here you can find breathtaking views almost everywhere. This is a street that takes you to Old San Juan from Escambron beach inviting you with a colorful mural and giving you a preview of what’s waiting on you in Old Town. The road is picturesque overlooking the Ocean and and Forts of San Juan. I have driven there thousand times already but every time it takes my breath away.

xoxo
Patinka

Polish Version

Witaj w Puerto Rico, gdzie piękno chowa się za każdym zakrętem, lato nigdy się nie kończy, a moda jest atrakcyjna, seksowna i ciekawa. Projektanci w Puerto Rico wiedzą, jak Cię wyróżnić się i ubrać kobieco.

Uwielbiam lokalnych projektantów w Puerto Rico. Ana Maria Mariana to ready to wear fashion w Puerto Rico Ana María tworzy wszechstronną, niepowtarzalną modę, która ma być noszona z dnia na noc i zdecydowanie więcej niż raz. Ubrana w sukienki Ana Maria Mariana nie będziesz nie przejdziesz przez ulice ani żadną imprezę niezauważona. Będziesz tak zwanym show stopper!  Kliknij tu, zeby zobaczyc wiecej mnie i jej kolekcji 😛 Dla mnie jest to najlepsza kombinacja rude włosy, zielona-lśniąca sukienka i morskie tło … dosłownie. Kolczyki od Amazona Accessory są jak wisienka na torcie. Kolekcja biżuterii jest idealnym dodatkiem dla każdej kobiety, która lubi dodawać styl i znaczenie do swojego wyglądu.

Nie ma nic lepszego niż naturalne tło i zapierające dech w piersiach widoki. To ulica, która zabierze Cię do Old San Juan z plaży Escambron zapraszając Cię kolorowymi malunkami na ścianach i dając podgląd tego, co czeka na ciebie w Starym Mieście. Droga jest malownicza z widokiem na Ocean i Forty San Juan. Przejezdżałam tędy już tysiące razy, ale za każdym razem zapiera mi dech w piersiach.

buzka
Patinka

xoxo Patinka