Bomber Jacket

 

My Bomber Jacket Fashion:

Hat: Rainbow
Jacket: Mandee
Skirt: Forever21
Shoes: Nike
Bag: Michael Kors

What happens when you mix two trends into one?  A fantastic new embroidered bomber jacket. Hell yeah! This season will be full of fun jackets with interesting motifs.

Bomber jacket is a great addition to a lot of looks. It looks awesome in casual outfits or as an addition to more funky looks. Bomber jacket adds coolness to whatever you wear. The beautiful embroidery is edgy.

Spring and everything blooming around inspired this cute burgundy and white  bomber jacket funky look. I wanted to look girly and fun without compromising my comfort. The best way to do that is to throw on your favorite pair of sneakers and play around with the rest. I usually don’t match colors but this time metallic pleated skirt and some gold accessories looked fun and good with the rest. I love hats so this little embroidered baseball cap was just the icing on the cake.

What is the icing on the cake for you?

xoxo
Patinka

Co się stanie, gdy pomieszasz dwa trendy i połączysz w jeden? Fantastyczna nowa haftowana kurtka bomberka. O tak! Ten sezon bedzie pełen kolorowych kurtek z interesującymi motywami. Kurtka bomberka to świetny dodatek do wielu looków. Wygląda niesamowicie w sportowych wersjach i tych bardziej funky strojach. Kurtka bomber sprawia, że każdy look wyglada bardziej cool. Hafty są pieknym i nietuzinkowym dodatkiem.

Wiosna i kwitnący wokól świat zainspirowały mój burgundowo- biały bomberkowy look. Chciałam wyglądać fajnie ale bez poświęcania mojego komfortu i wygody. Najlepszym sposobem na to jest wrzucenie ulubionej parę trampek i pobawienie się resztą. Zazwyczaj nie dopasowuje kolorów do siebie, ale tym razem metaliczna złota spódnica i dodatki świetnie się zgrały z resztą. Uwielbiam kapelusze i czapki więc ta mała wyszywana czapka z daszkiem była tylko wisienką na torcie.
A co jest dla Ciebie przysłowiową wisienką na torcie w Twoim looku?

buziaczki
Patinka

 

xoxo Patinka