Cozy

 

 

My Cozy fashion

Vest: H&M
Shirt: Forever 21
Bag: Karl Lagerfield
Dress: Neccessary Clothing
Boots: Steve Madden
Sunglasses: Moschino
Hat: Cozy Nyc

Fashion makes us feel certain ways sometimes we feel casual, sexy but many times we want to look good but feel cozy. When weather plays tricks on us let’s play with fashion. Mixing styles and feeling trendy but cozy it’s best for the beginning of Spring when it can still be very chilly. Layers always work best for jumping temperatures. I love different styles. I don’t have a problem with putting a sweatshirt with high heels and designer bag with a casual cozy baseball cap.  What I like about my fashion is that nothing is impossible. Lacy dress with a sweatshirt ? Why not. Whatever makes you feel cozy and looks good on you, put it on. That’s my reciepe for a look.

Fuzzy furry vest will make you feel cozy on those not so hot days and will add edginess to your look. Cozy baseball cup comes from a brand that’s message is that you need to feel cozy in your skin but also in your fashion. A little bit of color and unique accessories always makes any outfit look fun and different. The colorful necklace and cute little cat bag makes the whole look a little less serious and that’s the point. Fashion for fun. Fun is fashion.

What makes you feel cozy? How do you make your look feel a bit more fun?

xoxo
Patinka

Moda sprawia wywołuje różne uczucia w nas, czasami czujemy się swobodnie, seksownie, ale wiele razy chcemy wyglądać dobrze, ale czuć się przytulnie. Kiedy pogoda płata figle pobawmy się modą. Mieszanie stylów w ciekawy sposób, ale przytulne i ciepło jest najlepsze na początku wiosny, kiedy może być jeszcze bardzo chłodno. Warstwy są najlepsze na skoki temperatur. Uwielbiam, jak już wiecie, mieszać różne style. Nie mam problemu z założeniem bluzy z kozakami na wysokim obcasie i torebki od projektanta z nieformalną, cozy czapką z daszkiem. Co lubię w mojej modzie i stylu jest to, że nic nie jest niemożliwe. Sukienka z koronki? Dlaczego nie. Cokolwiek sprawia, że ​​czujesz się świetnie i wyglądasz dobrze, zakładaj na ciebie. To mój przepis na udany look.

Włochata, futrzana kamizelka sprawi, że poczujesz się przytulnie w tych nie tak jeszcze ciepłych dniach i dodasz troszke pazura do swojego wyglądu. Przytulna czapeczka pochodzi z marki, której przesłaniem jest, że musisz czuć się przytulnie w swojej skórze, ale także w swoim stylu. Trochę koloru i unikalnych akcesoriów zawsze sprawia, że ​​każdy strój wygląda zabawnie i inaczej. Kolorowy naszyjnik i słodka mała kocia torebka sprawiają, że całość wygląda trochę mniej poważnie i właśnie o to chodzi. Moda jest dla zabawy. Zabawa jest modą. Co sprawia, że ​​czujesz się przytulnie? Co robisz, żeby dodać do stroju troche zabawy i lekkości?

buziaczki
Patinka

 

xoxo Patinka