How to make a fashion statement?

clothes-hanger_318-43294

My fashion statement fashion:

Color block Coat: Romwe
Shoes: Sam Edelman
Rings: Amazon Fashion
Bag: Michael Kors
Sunnies: Vintage 
Bracelet: Journey Bracelet
Nail polish: Magnetic nail Polish

Views provided by Nyc 😉

Fashion gives us an amazing opportunity of expressing ourselves  and making statements of who we are. First, and foremost! Don’t forget to! Be yourself! Halloween and Carnival are only once a year 🙂 making a statement is not dressing up. Be brave with fashion and what you do in life in general! If you like something a coat, earrings or a shirt but you feel it’s not completely you or you wouldn’t be brave enough to wear it. Well, I feel like it says enough that you should try anyway! Fashion statements are freeing. Why not living a free life? A choice of wearing something or not especially because what people say should be the last thing you do every day. Life brings other challenges fashion should be easy and fun. As long as you are not breaking dress codes at work or institutions add a little bit of your own personality and spice to your looks. I do it every day. I know I live in Nyc it’s easier because there are so many people and fashion styles here and almost no judgment or f**& given 🙂 Especially in big masses like that it’s good to make a statement and express your personality through fashion!  It could be something small a fun nail polish ( yes to glitter on nails!!!) a statement ring or a fun shirt. Accessories add lots of fun and personality to each look even most minimalistic or basic. Whether you are a jewelry enthusiast or a ‘bag lady’ or maybe love shoes? go for it. Make a fashion sttement.When I saw that coat I knew I needed it in my gloomy winterish life. I wanted to insert some positive color and boldness to way too long cold weather fashion. I love it. Still sneaked in some of my favorite accessories. I don’t move without my fun rings and colorful shades. A girl needs a bag for all the life she carries around go! for your favorite color or fun shape. Life is too short for black bags! 

A few ideas how to make a fashion statement! 

 • Be brave with your fashion. How many pieces in your closet are there for later? for a special occasion or just one day in the future? If you love it and it fits. Wear it. Make a statement.
 • Start small. Add a bit of your personality to your looks each time. Wear that statement necklace to work. You love it why is it just collecting dust in your closet? 
 • Don’t worry what people say. Most of the time people are staring or looking at you because they like what they see or you trigger their interest. Smile to them. Nothing looks better on you than a charming smile. Will look great with that necklace to! trust me! It is just us who think that there has to be something wrong. I know that because I stare and fashion statements every day! on the subway! walking down the street at the grocery store! I like to be inspired!  
 • Choose bold colors! nothing makes a better statement than a choice of great colors. I know we are afraid of them most of the time but why? they only bring out the best in us and make things more interesting. Colorful coat or scarf on the cold gloomy day makes you feel more positive.
 • Be confident. If you finally decided to wear that dress that makes you look amazing. Wear it with pride! If you know all the eyes will be on you because you have never worn a dress to work! Make sure you have fun with it. Accept the compliments and be confident. You know you look great 🙂 
 • If you feel better in a casual style add your statements on printed T-shirts with fun statements or go for a fun shoe! 

            Now when  you are finally ready for a bigger move just dye your hair red 🙂 just kidding How do you make your fashion sttement?

                                                                                          xoxo

 Patinka 

 Moda daje nam niesamowite możliwości wyrażania siebie i tworzenia kim jesteśmy. Po pierwsze i najważniejsze! Nie zapomnij! Bądź sobą! Halloween i Karnawał jest tylko raz w roku 🙂 robienie statementu poprzez modę nie znaczy, że mamy się przebierać. Bądź odważna z modą i tym co robisz w życiu. Jeśli coś Ci się spodoba płaszcz, kolczyki lub koszula, ale czujesz, że nie jest może to do końca w stylu który masz lub chciałabyś ale nie masz tyle odwagi by to nosić. Cóż, nie uważasz, że taki dylemat sugeruje, ze powinnas spróbować i tak! Takie dylematy przede wszystkim dlatego: ’bo co ludzie powiedzą powinny być ostatnią rzeczą, którą robimy na co dzień. Życie przynosi inne wyzwania! Moda powinna być łatwa i przyjemną. Jeśli nie łamiesz zasad ubioru w pracy lub innych instytucjach dodaj odrobinę własnej osobowości i pazura do swojego wyglądu. Ja robię to na co dzień. Wiem mieszkam w Nowym Yorku i tak naprawde jest tu tyle ludzi i gustow i zero przejmowania sie tym co robisz. Tym bardziej w takich masach fajnie jest zaznaczyc swoje miejsce i pokazac swoja osobowosc poprzez mode. Może to być coś małego fajny lakier do paznokci (tak brokacik na paznokciach !!!) statement pierścionek lub koszulkę z zabawnym napisem. Akcesoria dodają charakter i osobowość do każdego ubioru nawet najbardziej minimalistycznego lub podstawowego. Może jesteś entuzjastką biżuterii lub jesteś torebkowa może kochasz buty miłością namiętną? Dodaj to. Kiedy zobaczyłam ten płaszcz wiedziałam, że muszę go do swojego ponurego zimowego życia. Chciałam dołożyć jakiś pozytywny kolor i troszkę śmiałość do zbyt długiej zimowej mody. Dodatkowo przemiciłam niektóre z moich ulubionych akcesoriów. Nie ruszam się nigdzie bez moich pierścieni i kolorowych okularach. Dziewczyna potrzebuje torebkę na wszystkie swoje pierdółki. Zawsze mamy przy sobie torebki wiec wybierz taką w swoim ulubionym kolorze lub ciekawym kształcie. Życie jest zbyt krótkie na zwykłe czarne torebki.

Kilka pomysłów, jak zaznaczyć swoje miejsce modą!
 
 •  Bądź odważna z moda. Ile masz rzeczy w szafie i są tam ’na później’? na specjalne okazje lub na kiedyś? Jeśli je lubisz i dobrze leżą. Noś je. Pokaż swój charakter poprzez modę!
 •  Zacznij od małych rzeczy. Dodaj trochę swojej osobowości za każdym razem. Ubierz ten duży naszyjnik który tak Ci się spodobał w sklepie. Uwielbiasz go to dlaczego lezy w szafie i zbiera kurz?
 • Nie przejmuj się tym, co ludzie mówią. W większości ludzie którzy gapią się na ciebie, bo podoba im się, co widzą, albo coś ich zainteresowało. Uśmiechnij się do nich. Nic nie dodaje jeszcze większego uroku jak uśmiech. Uwierz mi będzie świetnie wyglądał z tym nowym naszyjnikiem. To tylko my uważamy że coś musi być nie tak skoro się patrzą. Wiem, bo sama się gapię na ludzi i ich modę na co dzień! w metrze! idąc ulicą, w sklepie spożywczym! Lubię być inspirowana przez innych!
 • Wybierz śmiałe kolory! nic nie robi lepszego wrażenia jak zestawienie atrakcyjnych, żywych kolorów. Wiem, boimy się kolorów zazwyczaj, ale dlaczego? one tylko uwydatniają to co najlepsze w nas i czynią każdy ubiór bardziej interesującym. Kolorowy płaszcz lub szal na zimny ponury dzień sprawia, że czujesz się bardziej pozytywnie.
 • Bądź pewna siebie. Jeśli w końcu zdecydowałaś się założyć tą świetnie skorojoną sukienkę, która sprawia, że wyglądasz wspaniale. Noś ją z dumą! Jeśli wiesz, że wszystkie oczy będą zwrócone na ciebie, bo nigdy nie nosisz sukienek do pracy! Bądź pewna siebie i baw się tym. Przyjmij komplementy i badz pewna siebie. Wiesz, że świetnie wyglądasz 🙂
 • Jeśli czujesz się lepiej w casualu dodaj do swojej garderoby koszulki z interesującymi napisami lub zainwestuj w interesujące trampki. Buty świetnie wyglądają niezależnie od figury. 
  Teraz, kiedy jesteś już gotowa na większy krok… przefarbuj włosy na czerwono 🙂 żarcik
  buziaczki
  Patinka
  IMG_1576

IMG_1571

IMG_1547

 

IMG_1556

IMG_1540

IMG_1500

IMG_1497

 

IMG_1505

IMG_1511

IMG_1513

IMG_1515

IMG_1518

IMG_1534

IMG_1570

IMG_1578

 

IMG_1560

 

 

xoxo Patinka

You might also like

16 comments

 1. Bardzo pasują Ci kolory tego płaszcza do twojej urody. W ogóle trzeba powiedzieć – że płaszcz ma bardzo fajne połączenie kolorów. Aczkolwiek sam pattern jest trochę zbyt “niepokojący”, za dużo się na nim dzieje – no ale ja jestem fanką klasyki i pewnie stąd takie wrażenie 🙂 Bardzo dobrze, że nie użyłaś wielu dodatków które mogłyby wprowadzić chaos, tak jak jest – jest dobrze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.