What’s your Dress- Coat ?

clothes-hanger_318-43294
My fashion:
Hat: Old Navy
Coat/Dress:Fourever  Funky
Shoes: BCBG
Sunglasses: H&M
Watch: Michael Kors
Bag: French Connection
Bracelet: H&M
Ring: Ellen Hunter NYC
 

What’s the dress code in NYC? is there any? New York is the place where the more variety and stranger the better! With millions of people walking the streets of New York, where everyone is from a different culture, standing out becomes the only dress code. Obviously, New York with the status of fashion capital has a lot of well-dressed people and amazing fashion. However, there is also a huge amount of people who uhmm… to be honest don’t know how to dress. So you can see a range of fashion here. From tourists in their sweats to top fashion designer’s million dollar outfits.I have always longed for difference. In the environment I grew up, being different was not very acceptable, plus as a teenager you just always want to fit in. New York it’s a perfect place to put your fashion creativity to life. What always stops people from being brave and fashion and dressing what they really want? Being judged and looked at usually terrifies us. You won’t feel judged in Nyc. Nobody really cares. People basically have no time for it. Or they simply have seen it all. Feeling that kind of fashion freedom you will feel pretty fabulous. My idea of style is to be comfortable in whatever you wear and I don’t mean the fit. You could feel comfortable in a tight mini dress. Anything that feels weird or not you is not a good option for you no matter how expensive or trendy. You should also keep in mind that outfits that highlight your body are best. Don’t cover of mask your best qualities.How about a coat that can be a dress? Why not ? Especially if it’s a plaid trench coat. I have always had an eye for unusual things. I have lived all my life by the quote “Life’s too short to wear boring clothes.” Because it is. Even my sweats are sparkly and funky. This casual assemble is easy and fun. The weather was transitioning from hot and steamy to crisp and sunny. That’s when you can think of layering and fall fashion without being cold.I put my sleeveless coat over a simple t-shirt and slipped into a pair of black gladiator sandal heels. I was on my way from work to grab a drink for happy hours and catch up with a friend so I needed a big bag. The gold handbag fits everything and nothing. Hats just make everything better. That’s why I love them 🙂 with the right accessories and sunglasses you can run the world.

What’s your personal dress code?

Patinka

Co sie nosi Nowym Jorku? czy sa jakieś wytyczne? Nowy Jork to miejsce, w którym wszystko co inne i dziwne tym lepsze! Pośród miliona ludzi przewijających się po ulicach Nowego Jorku, gdzie każdy jest z innej kultury i innego zakątka świata, wyróżnianie się to jedyna wytyczna mody. Oczywiście, Nowy Jork ze statusem stolicy mody ma wiele dobrze ubranych ludzi i niesamowitą modę. Jednak istnieje również ogromna ilość ludzi, którzy uhmm … szczerze mówiąc nie wiedzą, jak się ubrać. W Nowym Jorku można zauważyć rozbieżności. Od turystów w dresach i hipsterow w trampkach po gwiazdy w milionowych strojach od najlepszych na świecie projektantów mody. Zawsze chciałam być inna i pragnełam innych rzeczy. W środowisku w którym dorastałam inność nie była za bardzo na topie a także jako nastolatek po prostu chcesz należeć do grupy i dopasowac się do reszty.
Co sie nosi Nowym Jorku? czy sa jakieś wytyczne? Nowy Jork to miejsce, w którym wszystko co innne i dziwne tym lepsze! Pośród miliona ludzi przewijających się po ulicach Nowego Jorku, gdzie każdy jest z innej kultury i innego zakątka świata, wyróżnianie się to jedyna wytyczna mody. Oczywiście, Nowy Jork ze statusem stolicy mody ma wiele dobrze ubranych ludzi i niesamowitą modę. Jednak istnieje również ogromna ilość ludzi, którzy uhmm … szczerze mówiąc nie wiedzą, jak się ubrać. W Nowym Jorku można zauważyć rozbieżności. Od turystów w dresach i hipsterow w trampkach po gwiazdy w milionowych strojach od najlepszych na świecie projektantów mody. Zawsze chciałam być inna i pragnełam innych rzeczy. W środowisku w którym dorastałam inność nie była za bardzo na topie a także jako nastolatek po prostu chcesz należeć do grupy i dopasowac się do reszty.Nowy Jork to miejsce, w którym bardziej różne , tym lepiej! Z milionami ludzi chodzących po ulicach Nowego Jorku , gdzie każdy jest z innej kultury i różnych miejscach na świecie . Będąc tutaj inaczej i wyróżniać się jest dość dużo, bardzo mile widziane.
Nowy Jork to idealne miejsce, aby dać upust swojej kreatywność do życia i mody. Co zawsze powstrzymuje ludzi od bycia odważnym w modzie i ubierania tego co tak naprawdę chcą? Co powiedzą inni i ich spojrzen to nas przeraża zwykle. Coś takiego nie istnieje w Nowym Jorku. Nikogo to tak naprawdę nie obchodzi. Ludzie po prostu nie mają na to czasu. Albo po prostu widzieli już wszystko. Czując ten rodzaj wolności i w życiu i w modzie poczujesz się wspaniale. Mój pomysł na styl to czuć się dobrze w tym co nosisz i nie mam na myśli kroju czy materiału. Można czuć się komfortowo w dopasowanej mini. Wszystko, w czym czujesz sie dziwne czy nieswojo, nie jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie bez względu na to, jak jest drogie czy modne. Należy również pamiętać, że stroje, które podkreślają Twoje walory są najlepsze. Nie powinno się maskować swoich atutów. A co byście powiedzieli o płaszczu, który może być sukienka? Dlaczego nie? Zwłaszcza, jeśli jestw kratę. Zawsze miałam oko do nietypowych rzeczyMoje motto “Życie jest za krótkie, by nosić nudne ubrania.” prawda! Nawet moje dresy są lśniąca i odjazdowe. Ten look jest łatwy i przyjemny. Pogoda była jeszcze przejściowa z gorąca i wilgotności, powoli robiło się jesiennie ale nadal słonecznie. To wtedy można myśleć ubierać wszystkie jesienne ciuszki i warstwy bez zamarznięcia na sopelek. Pod płaszczem bez rękawów mam na sobie prosty t-shirt i do tego wskoczyłam czarne gladiatorki. Byłam w drodze na drinka z koleżanką więc przydała mi sie większa torba. Moja złota pięknośc pomieści wszystko i nic. A w kapeluszu wszystko jest takie jakieś lepsze. Z odpowiednimi akcesoriami i okularami można podbić świat.A jaki jest Twoj pomysl na styl?

buziaki

Patinka

 • IMG_9189
 • IMG_9194
   IMG_9195
  IMG_9198
  IMG_9203
  IMG_9207
  IMG_9209
  IMG_9222
  IMG_9223
  IMG_9227
  IMG_9229
  IMG_9231
  IMG_9233
  IMG_9235
  IMG_9238
  IMG_9240
   pix by Rachel

xoxo Patinka

You might also like

17 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.